Tábor v Ledči

TÁBOR SE SPORTOVNÍM ZAMĚŘENÍM PRO DĚTI ŠKOLOU POVINNÉ (6 až 15 LET) V PROSTŘEDÍ FOGLAROVY SLUNEČNÍ ZÁTOKY

Ledeč 2019 Info o Táboře Historie O nás Foto Dopisy Napiště nám Děkujeme FAQ Spolupráce

Informace o táboře

Termín tábora: 

29.6. - 13.7.2019 

 


 


 

Tábor
Areál tábora se nachází v malebné části Posázaví, známé jako Sluneční zátoka, v blízkosti Vilémovic. Na vodáckých mapách ho najdete přesně uprostřed mezi Stvořidly a městem Ledeč nad Sázavou.

 


mapa


O kráse místní přírody svědčí i fakt, že si toto místo vybral před více než 70ti lety pro své tábory i Jaroslav Foglar. V 80. letech minulého století zde vznikl komplex několika zděných budov, který vlastnila  TJ BOHEMIANS ČKD Praha. V roce 2005 došlo k prodeji soukromému majieli, od které si ho jako spolek AZ HUJER pronajímáme.
V areálu tábora je několik budov; v hlavní budově jsou pokoje pro menší děti, klubovny, ošetřovna, marodka, sprchy a sklady. Dále je zde několik menších hospodářských budov, ve kterých najdete jídelnu, sportovní sklad a toalety.

 

stany

jídelna

stan

 pokoj


Kapacita tábora | ubytování
Tábor pořádaný naším spolkem má celkovou kapacitu cca 160 dětí a je připraven pro žáky od 1. do 9. třídy základní školy.  Malé děti – cca do 8 let věku – jsou ubytovány v pokojích (4 lůžka), větší děti spí ve stanech s podlážkou (2 lůžka).  Každé dítě spí ve vlastním spacáku a používá vlastní prostěradlo. V případě chladného počasí je budova vytápěna.

 

stany

stavění stanů 

 

Hygienické zázemí
Tábor je vybaven splachovacími záchody, sprchy s teplou tekoucí vodou jsou samozřejmostí.

 

sprchy

umyvadla

  
  


 

Sportovní zázemí
V areálu tábora se nachází fotbalové a dvě volejbalová hřiště a dále dostatek vybavení k provozování různých druhů sportů - atletika, basketbal, softball, stolní tenis, petanque, badminton apod. Samozřejmě využíváme i řeku Sázavu, takže děti se naučí ovládat kajaky, kánoe a pramice. K areálu tábora patří i louka, kde se odehrává zejména dovednostní část programu. V roce 2008 jsme získali samonosný bazén  o průměru cca 10 m, který využívají zejména menší děti.

 

volejbalová hřiště

volejbal

  

fotbalové hřiště

badminton

 

 softball

softball

      

střelba

slackline

 

 příprava na kajaky

 kajaky 

      

pramice

kanoe 

      

bazén

 kanoe 

 

atletika - skok vysoký

atletika - sprint

  

 

Program tábora | dvoudenní výlet s přespáním v lese
Tábor je pořádán jako sportovní, na druhou stranu při tvorbě programu zařazujeme i tradiční táborové aktivity jako je celotáborová hra, noční hra, pohádkový les pro nejmenší nebo diskotéky.

   

 Rudolf II.

Piráti

         

Nástěnka

CETEH - hlavolam

         

Olympiáda - vlajkonoši

Olympiáda - zahájení

         

Olympiáda - slib

 Olympiáda - stažení vlajky

 


 

Součástí pobytu je vedle krátkých výletů do okolí i dvoudenní putování s přespáním v lese. Trasa a její náročnost je volena s ohledem na věk a fyzický stav dětí. Všeobecně se dá říct, že malé děti jedou vlakem na Stvořidla, kde se vykoupou, poté se vrátí do tábora, kde si uvaří v kotlíku na ohništi a přespí v lese poblíž tábora. V případě nepříznivého počasí se tak mohou rychle přesunout zpátky do pokojů. Starší děti podnikají spíše pěší túru v rozsahu cca 10 až 15 km, většinou na Lomy, kde se vykoupou, uvaří si jídlo a přespí v lese.  Pro vaši představu o jednotlivých „puťácích“ doporučujeme prohlédnout si deníky z loňských let.

   

      

Puťák

Puťák

            

Puťák

Puťák

            

Zastávka ve Vilémovicích

Ochrana před deštěm

            

Vaření

Ohniště

 

  most v Mrzkovicích

  most ve Vilémovicích


 

Strava
Strava se podává dětem 6x denně ve zděné  jídelně. Jídlo připravuje profesionální tým kuchařek a kuchařů. Děti samy nevaří, pouze v rámci  služby mohou vypomáhat se škrábáním brambor. Děti jedí z porcelánových talířů. Při sestavování jídelního lístku dbáme zejména na to, aby si děti pochutnaly, na druhou stranu je nutno dbát i na to, aby dostávaly vyvážený přísun živin, které při sportu potřebují. Pravidelný pitný režim je samozřejmostí, po celý den jsou dětem volně přístupné termosy se štávou nebo čajem.


  jídelna

  vdolky v kuchyni

  
  

 


Zdraví
Na táboře jsou po celou dobu konání přítomni dva zdravotníci, kteří  v případě potřeby pečují o děti. K dispozici je ošetřovna a marodka pro dívky i chlapce (někdy označována také jako izolace :o). Nejbližší poliklinika se nachází v Ledči nad Sázavou a pro běžné využití tábora zcela postačuje. Vážnější případy jsou ošetřeny v Nemocnici v Havlíčkově Brodě. Včasné informování rodičů při vážnějších diagnózách je samozřejmostí. V případě, že dítě trvale užívá nějaké léky, je nutno předat je při odjezdu zdravotníkům včetně informací o dávkování. O všech drobných zdravotních obtížích - (klíšťata, nachlazení, zvýšené teploty apod.), které budou ošetřeny na místě, budete po příjezdu informování táborovým zdravotníkem.

 

 

ošetřovna

 

Doprava
Doprava je organizována hromadně autobusy z Prahy. Odjíždí se od Sokola Královské Vinohrady, Polská ulice 1, Praha 2. Na stejné místo se i vracíme. Individuální doprava na místo je možná po dohodě s hlavním vedoucím tábora.

 

 

 odjezd z Prahy

 příjezd do tábora


 

Cenné věci a mobilní telefony na táboře
Prosím zvažte, zda-li dáte dítěti na tábor cenné věci (tablety, mobilní telefon, šperky). Poškození, krádež, špatná manipulace případně ztráta jen zbytečně zkomplikují pobyt. AZ HUJER z.s. nenese žádnou odpovědnost za výše uvedená rizika.


 

S ohledem na zkušenosti s používáním mobilních telefonů v posledních letech jsme byli nuceni přijmout uvedené opatřeni. Účastníci tábora dodržují zákaz používání mobilních telefonů v průběhu denního programu. Pokud má účastník tábora mobilní telefon s sebou na táboře, je povinen ho odevzdat svému oddílovému vedoucímu. Dětem bude umožněno používat telefon v době poledního klidu (13:30 – 14:30) a osobního volna (19:00 – 21:00) a poté budou povinny přístroj opět vrátit svému vedoucímu do úschovy.

Home | Ledeč 2019 | Info o táboře | O nás | Historie | Foto | Dopisy | Napište nám | Děkujeme | FAQ | © 2019 AZ HUJER, z.s.