Tábor v Ledči

TÁBOR SE SPORTOVNÍM ZAMĚŘENÍM PRO DĚTI ŠKOLOU POVINNÉ (6 až 15 LET) V PROSTŘEDÍ FOGLAROVY SLUNEČNÍ ZÁTOKY

Vážení rodiče,

bohužel jsme na včerejší schůzi spolku došli k závěru, že zorganizovat v této situaci tak velký tábor, jako je ten náš, je příliš velké riziko, a proto letos tábor nebude.
Už od vypuknutí koronavirové krize jsme pracovali se všemi různými možnostmi, jak tábor uspořádat. Ve chvíli, kdy vláda oznámila, že letní tábory budou povoleny, vrhli jsme se hned na přípravu. Postupem času jsme ale začali narážet na spousty překážek, ať už náročné v rámci hygieny, financí či proveditelnosti. Každý detail a problém jsme důkladně probrali, a i když jich nebylo málo, podařilo se nám vymyslet podmínky, za kterých jsme byli schopni tábor uspořádat. Podmínky jsme sepsali a odeslali Vám na zvážení. Z Vaší reakce jsme cítili důvěru, pokles dětí byl však znatelný.
Podmínky museli být striktnější nejenom pro Vás a Vaše děti, ale i pro vedoucí, praktikanty a další personál tábora. I v rámci spolku jsme si dali proto hlasování, kdo je ochoten jet na tábor i za těchto podmínek a bohužel přišla negativní odpověď od vícera klíčových členů, které není možné během jednoho měsíce nahradit. Nemějte nám to za zlé, tábor pořádáme ve svém volném čase, bereme si dovolenou a pro některé je například 14denní karanténa bohužel nepřípustná. Spoustu z nás i sdílí domácnost s rodiči, prarodiči atd., které bychom v případě nákazy mohli ohrozit.
Věřte, že jsme hledali cesty, jak tábor uspořádat, a ne tábor zrušit. Čím dál častěji jsme ale docházeli do bodu, ze kterého nebylo jednoduché se dostat stanovením nějaké podmínky. Příliš tomu nepomáhala ani nařízení z vlády, kterých jsme se drželi, ale která byla často zmatečná a na naše dotazy jsme nedostali jasné odpovědi.
Ve finální fázi našeho rozhodování přišlo na řadu opět to nejhlavnější, a to je zdraví. I se všemi opatřeními a omezeními, na které jsme byli připraveni, nemůžeme s určitostí zaručit to, že koronavirus se na táboře nevyskytne a že na něj přijdeme. Jak víte, děti bývají často bezpříznakové. V případě, že by se virus na tábor dostal, nakažená osoba by neměla příznaky a po 14 dnech odjela domů a poté například za prarodiči na chatu, hazardujeme s lidským zdravím, což nemůžeme.
Prosíme, neberte toto rozhodnutí jako náš alibismus. Všichni tábor milujeme a udělali jsme vše proto, abychom si i letos všichni užili dva týdny ve Sluneční zátoce, je to pro nás ale příliš veliká zodpovědnost.
I přesto doufáme, že v nás neztratíte důvěru. Již nyní začínáme plánovat tábor 2021, aby byl po roční pauze ještě lepší než kdy dřív.
Co se týče plateb tábora, vedeme si samozřejmě evidenci těch, co zaplatili. Nemusíte se bát, budeme vracet plnou částku. Peníze by Vám měly přijít na účet do příštího pátku.

Za celý spolek AZ HUJER
Vojta Mirovský